17:52
Дуальна освіта: досвід МДУ у підготовці журналістів за теле- і радіофахом

У 2020 році Маріупольський державний університет підписав угоди про розширення співпраці з маріупольськими ЗМІ. Завдяки цьому студенти спеціальності «Журналістика» протягом навчального року вдосконалювали телевізійну майстерність на базі телеканалу «Маріупольське телебачення» та здобували практичні навички з радіовиробництва у телерадіокомпанії «Євростудія». 

Впровадження дуальної освіти стало можливим завдяки участі кафедри соціальних комунікацій МДУ у міжнародному проєкті Еразмус+ DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм».


Студенти, які вивчали теле- і радіофах, опановували теоретичний матеріал в аудиторії, практикувалися у навчальній телестудії «МДУ-Медіа» та вдосконалювали знання у виробничих умовах на телебаченні та радіо. Майбутні фахівці виїжджали на зйомки разом зі старшими колегами, брали участь у підготовці випусків новин та ефірних програм. З-поміж іншого, студенти працювали над дикцією та займалися акторською майстерністю. 


Опановані знання і вміння з телевізійного мовлення молодь продемонструвала під час іспиту, який відбувся 11 червня у прямому ефірі телеканалу «Маріупольське телебачення». Марина Баліоз та Олександр Ганич спробували себе у ролі ведучих програми «Ранок Маріуполя», де, зокрема, Катерина Кіор показала свою майстерність у декламації. Єлизавета Бокань поспілкувалася з гостями у студії програми «Маріуполь online»: деканом факультету філології та масових комунікацій МДУ, професором, директором телерадіокомпанії «Євростудія» Світланою Безчотніковою та президентом телеканалу «Маріупольське телебачення» Миколою Осиченком. Оператором екзаменаційного ефіру виступила  Анастасія Решетілова.


У Маріупольському університеті є студенти, які вже поєднують навчання з роботою за фахом. Ксенія Місюревич працює ведучою програми «Ранок Маріуполя», журналістом відділу новин і SMM-ницею телеканалу «Маріупольське телебачення» – дівчині доручили вести офіційну сторінку у соціальній мережі TikTok. На радіостанції «Авторадіо Маріуполь», яка входить до телерадіокомпанії «Євростудія», також можна почути голоси студентів-журналістів МДУ. Магістрантка спеціальності «Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю» Інга Павлій працює ведучою у прямому ефірі. 


Читайте також: Студенти-журналісти МДУ – переможці регіонального туру Всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності

Переглядів: 115 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0
uCoz